browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Monthly Archives: wrzesień 2013

2013 – 12 – Rumunia – Bukareszt

 Część 12                     Bukareszt       Chciałem koniecznie zrobić zdjęcie przejścia granicznego a tak naprawdę flag powiewających po stronie bułgarskiej i ważnego mostu nad Dunajem i jego rozlewiskami. Zapłaciliśmy najpierw za przejazd bo odkąd pamiętam jest on płatny teraz 4-6 € w zależności od strony. W końcu nie jest byle jaki i jedyny na … Continue reading »

Categories: Urlop 2013 | Możliwość komentowania 2013 – 12 – Rumunia – Bukareszt została wyłączona

2013 – 15 – Rumunia – Sigishoara , Biertan, Sibiu i DS 67C

Część 15        Sigishoara, Biertan, Sibiu  i początek DN 67 C             Jeszcze tylko kilkanaście kilometrów i wjeżdżamy do miasta .                Sigishoara to ponad 30 tysięczne miasteczko wzniesione w średniowieczu przez niemieckich osadników. Uważa się ją za jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Europy Środkowo-Wschodniej, Mieszkali w nim Sasi , okupowali … Continue reading »

Categories: Urlop 2013 | Możliwość komentowania 2013 – 15 – Rumunia – Sigishoara , Biertan, Sibiu i DS 67C została wyłączona

2013 – 14 – Rumunia – Od Sinai do Sigishoary

                    Część 14 Od Sinai do Sigishoary       Teraz do Braszow wzdłuż Prahovy, kręcimy się między górami.          Po drodze mijamy kolejno kilka znanych w Rumuni miejscowości narciarskich. Coraz bardziej mnie korci aby tu przyjechać zimą . To tylko te przy głównej drodze   a jest jeszcze kilka rozrzuconych po okolicznych górkach. Nie … Continue reading »

Categories: Urlop 2013 | Możliwość komentowania 2013 – 14 – Rumunia – Od Sinai do Sigishoary została wyłączona

2013 – 3 – Rumunia – Satu Mare, Baia Mare

  Część 3        Rumunia – Satu mare , Baia Mare -Maramuresz     Mijając kolejne wsie i miasteczka bez pośpiechu dojechaliśmy granicy. Tutaj szybko , paszport , pytanie „z polski” ? tak –  „do widenia”  i koniec.  Z rzadka ktoś poprosi o otwarcie bagażnika ale nie na tej granicy. Zresztą od lat na wszystkich … Continue reading »

Categories: Urlop 2013 | Możliwość komentowania 2013 – 3 – Rumunia – Satu Mare, Baia Mare została wyłączona

2013 – 2 – Węgry – Satoraljaujhely ,

    Część 2     Węgry       Jedziemy w stronę Węgier , w oddali majaczy jakaś wielka samotna , zielona  góra , w pierwszej chwili myślę , że to góra Tokaj bo ma jakąś konstrukcję na szczycie ale nie , to niemożliwe , ta jest za daleko. Po kilkunastu minutach już ją … Continue reading »

Categories: Urlop 2013 | Możliwość komentowania 2013 – 2 – Węgry – Satoraljaujhely , została wyłączona